Alergicy na specjalnych prawach

Problem alergii pokarmowych jest doskonale znany wielu z nas. Borykają się z nią ludzie, którzy mogą być uczuleni na wiele substancji znajdujących się w żywności. Laktoza, gluten czy orzechy to jedne z najpowszechniejszych przyczyn uczuleń. W skrajnych przypadkach spożycie produktu zawierającego alergen może prowadzić nawet do wstrząsu anafilaktycznego i śmierci, więc z tematem nie ma żartów. Na szczęście można poprzez odpowiednio dobraną dietę zniwelować ryzyko wystąpienia problemów. Bardzo podobnie sprawy mają się z kotami. Wśród kotów można znaleźć pewien odsetek zwierząt, które cierpią na alergie pokarmowe.

Żyjąc na wolności alergicy są narażeni na wiele zagrożeń i średnia ich życia jest krótsza – mogą bowiem trafić na pokarm, który będzie zawierał szkodliwą dla nich substancję. W warunkach domowych mamy wpływ na to, co kot je. To my zarządzamy niejako dietą futrzaka, więc możemy podawać mu takie jedzenie, które nie naraża go na jakiekolwiek komplikacje zdrowotne. Specjalne karmy dla alergików nie są niczym nadzwyczajnym. Czołowi producenci starają się tak skonstruować swoją ofertę, aby zaspokoić potrzeby jak największej grupy zwierząt. Alergie wśród kotów nie są może powszechne, ale potrzeby takich zwierząt trzeba mieć na uwadze. W zależności od tego jakiego typu alergia doskwiera czworonogom, można sięgnąć po odpowiednią karmę lub ich kombinację.

Jeśli właściciele będą przestrzegać zasad określonych przez lekarza weterynarii, życie kota-alergika będzie szczęśliwe i wolne od jakichkolwiek komplikacji.

https://www.abcnakolach.pl/