Badania, rozwój, innowacje

Ciągłe powstawanie nowych technologii sprawia, że społeczeństwo i gospodarka mogą się rozwijać. Jednak innowacyjne rozwiązania nie biorą się znikąd.

Znak ce biuro rachunkowe poznań Oferujemy usługi: biuro rachunkowe toruń i poza tym kadry i płace

Zanim powstaną konieczne jest przeprowadzenie wielu badań. Znaczna część z nich kończy się porażką, która pozwala znaleźć słabe punkty nowych technologii i ja udoskonalić.

W końcu, po wielu testach powstaje nowa maszyna produkcyjna, lekarstwo czy system informatyczny. Aby badania mogły być swobodnie prowadzone konieczny jest rozwój ośrodków badawczych.

Unia Europejska wspiera również ten obszar. Badania, rozwój i innowacje to jedna z głównych dziedzin dofinansowania poszczególnych krajów członkowskich.

Trzeba jednak przyznać, że na cele tego rodzaju przeznacza się mniej pieniędzy niż choćby na rozwój infrastruktury drogowej. Najwięcej warta inwestycja europejska z zakresu badań, rozwoju i innowacji pochłonęła około 610 milionów złotych.

To mniej niż budowa pojedynczego fragmentu autostrady. Korzyści z wspieranie innowacji są jednak trudniejsze do przewidzenia niż korzyści rozbudowy sieci autostrad.