Jordan Belfort – wilk z Wall Street

Jordan Belfort to popularny wilk z Wall Street. To właśnie jego sylwetka i życiorys zostały przedstawione w filmie z Leonardo Di Caprio.

Jordan Belfort pracował jako makler na Amerykańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ponadto założył firmę, którą do dziś uznaje się za jedną z najszybciej rozwijających się oraz przynoszących największe zyski na giełdzie Wall Street.

Z tego powodu Belfort doczekał się pseudonimu „wilk z Wall Street”. Jednakże jego burzliwa kariera doprowadziły do skandalu na miarę całych Stanów Zjednoczonych.

Ponadto mężczyzna był uzależniony od narkotyków. Poczynaniami Jordana Belforta zainteresowała się prokuratura i został skazany na oszustwa finansowe.

W jaki sposób działał? Otóż Belfort wzbudzał uwagę największych inwestorów akcjami popularnych firm. Lecz następnie wykorzystywał ich łatwowierność i proponował zakup akcji nieznaczących spółek, jako miałaby to być ich życiowa inwestycja.

Ze względu na współpracę z organami ścigania odbył 22 miesiące kary więzienia.

Piotr
Planuje być Reporterem
Co słychać u Piotra ? - Pracuje w restauracji. lubi odbierać zamówienia od klientów. Pomaga szefowi kuchni. Najlepiej czuje się za barem. Lubi zarządzać zaopatrzeniem. W chwilach przerwy wrzuca zdjęcia dań na swojego bloga.