Kultura i sztuka

Unia Europejska wspiera rozwój kultury i sztuki. Choć inżynierowie i ekonomiści woleliby przenieść dofinansowania na kulturę do innych dziedzin, to jednak urzędnicy europejscy uznali, że to właśnie na ten obszar warto przeznaczyć kolejne miliony euro. Na sztukę wydajemy mniej niż na infrastrukturę czy bezpieczeństwo, wiec balans wydaje się być rozsądnie zachowany. A dlaczego finansów na kulturę i sztukę nie powinno zabraknąć? Wbrew krytyce ścisłych umysłów, to kultura i sztuka mają ogromny wpływ na jakość życia Polaków.

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez słuchania muzyki czy tygodnia bez wyjścia do kina. Sztuka daje motywację, energię i inspirację. W ten sposób stymuluje rozwój społeczeństwa, a nawet wspomaga powstawanie nowych technologii. Ponadto kultura spaja daną społeczność, np.

przedstawicieli jednego narodu. Dlatego podtrzymywanie tej dziedziny życia jednocześnie wzmacnia poczucie tożsamości w społeczeństwie. UE dofinansowuje m.in.

Stigma Hologramy zabezpieczenia holograficzne Firma argip dysponuje elementami mocującymi

budowę nowych obiektów uniwersyteckich związanych ze sztuką czy muzeów.

Piotr
Planuje być Reporterem
Co słychać u Piotra ? - Pracuje w restauracji. lubi odbierać zamówienia od klientów. Pomaga szefowi kuchni. Najlepiej czuje się za barem. Lubi zarządzać zaopatrzeniem. W chwilach przerwy wrzuca zdjęcia dań na swojego bloga.