Nowoczesne technologie monitoringu GPS

W celu ułatwienia zarządzania flotą samochodową wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług monitoringu GPS. Czy warto skorzystać z tego typu usług? Przedstawiamy kilka informacji na temat najnowszych technologii wykorzystywanych w monitoringu GPS.

Monitoring GPS jaki znamy już od lat to możliwość lokalizacji pojazdu. Postęp technologiczny sprawił, że monitoring GPS daje obecnie dużo większe możliwości przedsiębiorcom i nie jest to już tylko kontrolowanie trasy przejazdu.

Usługa monitoringu może być dziś bardzo szeroko rozbudowaną usługą. Przy pomocy najnowszych technologii narzędzia pozwalają nie tylko na zlokalizowanie auta, ale również na kontrolę czasu pracy kierowcy i pokonanych przez niego tras.

Ponadto taki system obliczaj zużycie paliwa, co pozwala na zoptymalizowanie kosztów oraz na kontrolę pracownika, czy nie wykorzystuje pojazdu do celów prywatnych. Monitoring GPS pojazdów działa w taki sposób, że w aucie zainstalowane jest urządzenie, które ma za zadanie odbierać dane o lokalizacji z satelity, a następnie przesyłać je przy pomocy sieci mobilnej na serwer.

Do odczytywania danych wystarczy połączenie z Internetem. Warto wiedzieć, że niektóre firmy oferują usługi alarmowania pracodawcy o tym, że samochód zboczył z zaprogramowanej wcześniej trasy.

Co więcej, niektóre firmy oferują systemy monitorowania GPS dostępne z poziomu aplikacji komórkowej w smartfonach, co również wpływa na łatwiejsze zarządzanie flotą samochodową.