Połączenie instalacji alarmowej z oświetleniem

Integracja różnych systemów automatycznego kontrolowania domu jest coraz powszechniejsza. Od potrzeb klienta zależy w jakiej konfiguracji zostanie podłączone w lokalu tego typu zabezpieczenie. Konieczna jest na pewno centrala i odpowiednio rozmieszczone czujniki z nią współpracujące.

Jeszcze do niedawna integracja systemów wiązała się z dodatkowym okablowaniem, ale obecnie można już korzystać z bezprzewodowych działających w oparciu o fale radiowe. Bardzo wygodne jest sterowanie oświetleniem w całym domu z jednego miejsca tylko przy użyciu pilota. Takie efekty można również uzyskać dzięki czujnikom ruchu, w które jest wyposażony alarm.

Uruchomienie światła w domu może być tak zaprogramowane, żeby zapalało się lub gasło o określonej godzinie. Jest to dodatkowy element bezpieczeństwa, sygnalizujący postronnym osobom obecność domowników podczas, gdy rzeczywiście ich tam nie ma. System automatyczny światło-alarm jest najczęściej realizowanym zleceniem przez firmy zajmujące się domową automatyką.