Smartfon czy tablet?

Pojawienie się smartfonów, a następnie tabletów rozpuściło zupełnie użytkowników urządzeń multimedialnych. Teraz, gdy widzimy ile jest możliwe, chcemy mieć wszystko w jednym. Poręczny telefon, funkcjonalny komputer, a do tego najlepszy procesor i mocną baterię. Choć wydaje się to niemożliwe, firmy telekomunikacyjny podejmują próby wyjścia na przeciw oczekiwaniom klientów. Przykładem jest model firmy ZTE Grand Memo.

Posiada wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala oraz rozdzielczości 1280×720 pikseli. Choć na początku urządzenie wyposażone miało być w bardzo wydajny układ Qualcomm Snapdragon 800 i 2 GB pamięci RAM to na prezentacji okazało się jednak nie być tak mocne pod względem technologicznym. Ostatecznie smertfon (a może tablet) dostępny ma być w różnych wersjach. Grand Memo posiada też aparat cyfrowy z matrycą 13 MP i przednią kamerą 1 MP, możliwość wykorzystania LTE, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz standardowe już złącze microSD. Budowa tego dużego jak na telefon, małego jak na tablet urządzenia nie przewiduje wymiany baterii.

Piotr
Planuje być Reporterem
Co słychać u Piotra ? - Pracuje w restauracji. lubi odbierać zamówienia od klientów. Pomaga szefowi kuchni. Najlepiej czuje się za barem. Lubi zarządzać zaopatrzeniem. W chwilach przerwy wrzuca zdjęcia dań na swojego bloga.