Sterowanie bramą wjazdową

Od lat już popularne są w naszym kraju automatycznie otwierane bramy wjazdowe na posesje. Doskonaląca się wciąż technologia pozwala na dostosowanie automatyki do różnych rodzajów i wielkości bram oraz częstotliwości ich używania .

Siłowniki montowane są w systemie otwierania bram jednoskrzydłowych, dwuskrzydłowych i przesuwanych. Rodzaj bramy zależy od możliwości technicznych w obrębie konkretnej działce.

Wszystkie bramy otwierane są za pomocą pilota współpracującego z centralą sterującą i fotokomórkami. Otwieranie się lub zamykanie wjazdu jest sygnalizowane lampą ostrzegawczą.

Zamontowanie zdalnie otwieranej bramy jest wygodne i zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom posesji. Jest bardzo praktycznym rozwiązaniem tam, gdzie budynek mieszkalny jest znacznie oddalony od drogi.

W każdej sytuacji jednak pozwala zaoszczędzić czas, który traci się przy zwykłych bramach wjazdowych na wysiadanie z samochodu. Może się zdarzyć, że nie będzie zasilania i automatyka nie zadziała.

Wtedy jest możliwe otwieranie wjazdu systemem tradycyjnym za pomocą klucza.

Piotr
Planuje być Reporterem
Co słychać u Piotra ? - Pracuje w restauracji. lubi odbierać zamówienia od klientów. Pomaga szefowi kuchni. Najlepiej czuje się za barem. Lubi zarządzać zaopatrzeniem. W chwilach przerwy wrzuca zdjęcia dań na swojego bloga.