Stwarzamy kotu idealne warunki

Życie z kotem pod jednym dachem może być bardzo przyjemne, ale ważne jest, aby takie same wrażenia miały obie strony. Koty zaliczają się do zwierząt wrażliwych, dla których bardzo duże znaczenie mają warunki w jakich przyszło im żyć. Trzeba zadbać o to, aby były one jak najlepsze, co na szczęście nie jest zadaniem skomplikowanym. Poza zwykłą ludzką czułością trzeba sprawić, aby kot miał możliwość swobodnego spożywania posiłków, zabawy, odpoczynku i snu.

Jak dokładnie ukształtuje się kocia „strefa wpływów” czas pokaże. O ile niektóre psy najlepiej czują się w domach jednorodzinnych, gdzie mogą się wyhasać w ogrodzie, to zdecydowana większość kotów doskonale odnajduje się w mieszkaniach w bloku. Bez większych problemów da się tak ułożyć kota, aby nie czuł on pociągu do wychodzenia na dwór. Jeśli właściciele mieszkają na wyższym piętrze, nie ma o tym mowy.

Ewentualnie koty wychodzące mogą mieszkać na parterze, choć wiele osób uważa, że koty domowe wychodzić nie powinny – z racji czyhających niebezpieczeństw oraz groźnych dla ich zdrowia chorób. Bardzo ważne w życiu każdego kota jest zapewnienie mu odpowiedniego pożywienia, a także stałego dostępu do wody. Najłatwiej da się to osiągnąć poprzez zakup co najmniej dwóch misek, choć czasami są aż trzy – jedna do wody, druga do karmy suchej i trzecia do mokrej. Aby nasz kot miał w domowych warunkach nieco ruchu, warto kupić mu jakieś zabawki.

Niektóre z nich mają postać kilkupiętrowych domków, które stanowią dla kotów świetną rozrywkę. Generalnie dobierajmy takie zabawki, które najbardziej zaangażują nasze zwierzę.