Sulejman Abusaidowicz Kierimow

Sulejman Abusaidowicz Kierimow urodził się 15 marca 1966 roku w Rosji. Jest właścicielem klubu piłkarskiego Anży Machaczkała. Jest jednym z najbogatszych Europejczyków natomiast na skalę światową plasuje się na 146 miejscu.

Zamiłowanie do sportu oraz jego finansowanie to nie jedyna działalność, jaką zajmuje się Sulejman współpracuje z Urlakalija – przedsiębiorstwem zajmującym się wydobywaniem potasu, produkcją oraz dystrybucją nawozów potasowych. W tym przypadku mamy do czynienia z oligarchą, który zarabia i spełnia się w sporcie. Dla wielu klubów sportowych, młodych sportowców taki człowiek – sponsor to jedyna szansa na to by robić to, co kocha.

Często w przypadku, kiedy główny sponsor się wycofa klub przestaje grać i rozpoczyna na nowo poszukiwania, kto mógłby zająć się mecenatem, co oczywiście nie jest łatwe. Objęcie mecenatu dla sponsora jest oczywiście ryzykowane nie jest wcale pewnym, że sportowiec będzie cały czas w tej samej kondycji może również ulec kontuzji. Dlatego też nie jest to jedyna forma zarobku również w przypadku Sulejmana Abusaidowicza.