Wysokość kredytu na mieszkanie

Planując zakup mieszkania należy pamiętać i o tym, żeby nie tylko mieć pieniądze na nie, ale i również na jego wykończenie i urządzenie. Dlatego też, składając wniosek o kredyt zapytajmy się o możliwość uzyskania dodatkowych pieniędzy właśnie na te cele. Aby dobrze wykalkulować wysokość kredytu, spytajmy się znajomych, którzy mają już taki krok za sobą.

Jeśli chcemy kupić lokal z rynku wtórnego, znajdujący się w starszym budownictwie, to nie obejdzie się bez oceny fachowca, który poda wycenę ewentualnych prac remontowych. Przy spotkaniu z przedstawicielami banku warto podać te sugerowane kwoty, byśmy mieli pewność, że starczy nam pieniędzy na doprowadzenie mieszkania do takiego stanu, który umożliwi wygodne i bezpieczne funkcjonowanie. Jeśli nie posiada się własnych mebli – również i ich koszt, nawet jeśli niezbyt precyzyjny, należy wliczyć do ogólnej kwoty.

zator płatniczy Producent naklejek samoprzylepnych Drukarnia Booklet oferuje druk naklejek i etykiet z własnym nadrukiem lub logo

Może się okazać, że wynik takich kalkulacji znacznie przekracza nasze pierwotne plany, co może być znakiem do rezygnacji z wybranego lokalu.