Lokalizacja samochodu objęta ochroną

Przedsiębiorcy dysponujący flotą samochodów mogą korzystać ze świetnego narzędzia, jakim jest lokalizacja samochodów. W jaki sposób działa oraz jakie daje możliwości zarządzającym flotą samochodową? Przedstawiamy kilka najważniejszych informacji na temat lokalizacji samochodu objętego ochroną. Usługę lokalizacji pojazdów oferuje już wiele firm. Warto jednak wiedzieć, że usługi opierają się na różnych systemach, ale ogólna zasada działania jest taka sama.

W aucie montowane jest urządzenie nazywane lokalizatorem, które przesyła na serwer informacje o aktualnej lokalizacji odbierane od satelity GPS. W ten sposób można na bieżąco mieć informacje o położeniu samochodu. Można śledzić pojazd z poziomu komputera w biurze lub smartfona w dowolnym miejscu na świecie. Co więcej, lokalizacja pojazdów pozwala na odnalezienie samochodu w razie kradzieży.

Urządzenie GPS nawet po skradzeniu samochodu przesyła informacje o lokalizacji na serwer. Wbrew pozorom urządzenie nie jest duże i w ten sposób można dyskretnie kontrolować trasę oraz położenie pojazdu w czasie rzeczywistym. Tego typu usługi oferuje wiele firm i ze względu na konkurencję na rynku staje się to coraz tańsze. Wystarczy wnieść jednorazową opłatę instalacyjną, a następnie płacić miesięczny abonament.

Można również podjąć się lokalizowania pojazdu na własną rękę przy pomocy urządzeń GPS i aplikacji komórkowych, jednak nie mamy wtedy dostępu do wielu funkcji takich jak: monitorowanie zużycia paliwa, kontrola prędkości jazdy, nadzór nad czasem pracy kierowcy.