Suplementy diety

Gdy zależy nam na tym, aby koty czuły się jeszcze lepiej i by miały w swoim organizmie więcej cennych składników, można zdecydować się na podanie im środków suplementacyjnych. Podobne preparaty są dostępne dla psów. W praktyce zwykle sięgają po nie właściciele kotów rasowych, a w szczególności tych biorących udział w wystawach. Poprzez odpowiednio dobrane suplementy można wyregulować kondycję sierści kota, aby nadać jej idealny blask.

Często decyduje to o wysokich notach podczas wystawy, lecz na tym nie koniec. Bywa, że podawanie suplementów nie jest podyktowane względami estetycznymi, ale przesłankami medycznymi. Czasami lekarze weterynarii polecają podawanie kotu konkretnych suplementów, jeśli na przykład badania okresowe wykażą, że w organizmie futrzaka brakuje jakichś ważnych pierwiastków lub witamin. Takie niedobory mogą być oznaką poważnych chorób, ale mogą też wynikać z niewłaściwej diety.

Kiedy zmiana karmy nie wystarcza, suplement może stanowić trafne i skuteczne rozwiązanie. Produkcją suplementów najczęściej zajmują się firmy, które stoją za najlepszymi karmami, w tym za karmami weterynaryjnymi. Bywa także, że jako suplementy możemy traktować niektóre przekąski dla kotów, zawierające odpowiednią dawkę witamin i minerałów. Oczywiście musimy mieć na uwadze, że zwykle są one również produktami o wysokiej kaloryczności, więc podawanie ich kotu w zbyt dużej ilości może negatywnie odbić się na wadze naszego kota.

A przecież również o nią należy stosownie zadbać, by nasz kociak był sprawny i gibki.