Starania o kredyt mieszkaniowy

Rozmowy dotyczące możliwości wzięcia kredytu na własne mieszkanie mogą być stresujące dla potencjalnych klientów. Dlatego, warto się do nich odpowiednio dobrze przygotować.

Pamiętajmy, że inaczej będziemy traktowani w naszym banku, którego klientami jesteśmy od lat, inaczej zaś w nowej dla nas instytucji, która kusi dogodnymi warunkami. W pierwszym przypadku możemy jako nasz atut podać to, że nigdy wcześniej nie zalegaliśmy chociażby ze spłacaniem karty kredytowej.

Dodatkowo, przedstawiciele tego banku z pewnością będą chcieli zatrzymać stałego klienta i mogą nawet przygotować specjalną ofertę. Jeśli zdecydujemy się starać się o kredyt w obcym dla nas banku, zapoznajmy się dobrze z jego ofertą.

Często bowiem reklamy mające na celu zwabić nowych klientów mogą nie oddawać rzeczywistości – dlatego nie bójmy się zadawać pytań i drążyć każdy szczegół, który jest dla nas niejasny. Podczas takiego spotkania z pewnością zostaniemy spytani o nasze stałe wydatki – przygotujmy zatem miesięczny budżet – a więc stałe wydatki na dojazd do pracy, jedzenie czy inne zobowiązania finansowe.